Блог

Як вибрати тканину для рулонних штор?

В останні роки рулонні штори зайняли одне з перших місць по популярності серед різноманітних видів текстильного декору для інтер’єру. Ролети розширюють можливості для дизайнерського оформлення приміщення, вони виглядають сучасно, стильно і елегантно. З їх допомогою можна перетворити будь-яку кімнату, починаючи від спальні, закінчуючи кабінетом. Вони вкрай практичні, естетичні та функціональні. Велика розмаїтість фото, тканин і фактур дозволяє підібрати конструкції, які підходять для будь-яких приміщень.

ТКАНИНА ДЛЯ ШТОР, ЯК ВИБРАТИ?

Сьогодні практично будь-яка тканина для рулонних штор обробляється спеціальними просоченнями: антибактеріальними, антистатичними, пило- та брудовідштовхуючими. Це збільшує термін служби конструкції і покращує її естетичні властивості, робить її більш практичною в повсякденному побутовому використанні. Матерія, з якої виготовляють рулонні штори, не вигоряє на сонці, не боїться вологи і перепадів температур, ефективно захищає приміщення від надлишку сонячних променів.

Яку тканину вибрати?

Світлопропускаючі властивості матеріалів можуть відрізнятися, в залежності від типу матеріалу і його функцій. В основному всі ролети можна поділити на дві категорії:

Як вибрати тканину для рулонних штор?

Як вибрати тканину для рулонних штор?

  • Світлорозсіюючі
  • Світловідбиваючі

У першому випадку матеріал пропускає певну кількість сонячного світла в приміщення. У другому випадку рулонні конструкції виготовляються з щільної світлонепроникною матерії, що забезпечує максимальну світлоізоляцію в сонячний час доби.

Ви можете підібрати полотно з будь-яким візерунком або орнаментом, щоб ролети ідеально вписалися в інтер’єр, а можете замовити однотонний матеріал, на якому можна надрукувати будь-яку фото.

Якщо в приміщенні однотонні стіни, Ви можете створити яскраві акценти, встановивши на вікна строкаті і візерунчасті ролети. Підбирайте тканину для штор так, щоб вона гармоніювала з колірною гамою меблів.

Якщо Ви вибираєте штори для їдальні або кухні, намагайтеся уникати темних однотонних тканин. Вони додадуть кухні «офісний» вид. Набагато затишніше буде в приміщенні, якщо тканина буде кольоровою. Непоганим рішенням для кухні або їдальні є тканина з квітковими візерунками або не дуже помітним абстрактним малюнком.

Як вибрати тканину для рулонних штор?

Як вибрати тканину для рулонних штор?

Якщо в приміщенні наклеєні шпалери з малюнком, не потрібно вішати на вікно штори, малюнок на яких буде ідентичним. Це створить відчуття перенасиченості. Комбінуйте колір шпалер з близькими відтінками, але не варто шукати штори, тканина яких буде по кольоровій гамі і малюнку повністю повторювати колірну гамму і малюнок стін. Наприклад, шоколадний відтінок шпалер чудово поєднується з рулонними шторами всіх відтінків золотистого, бежевого і кремового. Темно-бордовий і червоний колір поєднується з білим і золотавим, синій добре поєднується з білим, сріблястим, жовтим. Яскрава та помітна матерія для ролетів та гардин повинна врівноважуватися спокійною і нейтральної кольоровою гамою стін.

Якщо необхідно розширити простір кімнати, зробити його візуально просторіше, зверніть увагу на напівпрозорі тканини, добре пропускають світло. Контрастні поперечні смуги на текстилі візуально розширять стіну, а вертикальний малюнок збільшить висоту кімнати.

Для того щоб кімната виглядала більш прохолодною, вибирайте полотна холодного відтінку (зелену, блакитну, синю, ліловий). Жовті, теракотові, бежеві, помаранчеві і червоні тони роблять атмосферу в кімнаті більш теплою. Цю гру кольору можна успішно застосовувати, оформляючи кімнати, вікна яких виходять на північну і південну сторону.

Share Button