Блог

Системи рулонних штор: вибираємо оптимальну

Рулонні штори практичні, функціональні і оригінально виглядають на будь-якому вікні. Сьогодні існує кілька їх різновидів, а також різновидів їх систем. Ми розповімо вам про кожну з них, щоб ви могли вибрати ту, яка найкраще підійде саме для вашого вікна.

Відкрита система

Найкомпактніший, простий, і від того недорогий механізм, який використовується в конструкції рулонної штори. Він являє собою, грубо кажучи, котушку, на яку намотується тканина штори, коли ви її відкриваєте. Система не захована в касету, і від того називається відкритою. У таких системах використовується вільновисяча тканина, що не провисає під час подиху вітру. Внизу штори до тканини прикріплена балка, що забезпечує щільне прилягання штори до стіни віконного отвору або стулки вікна.

Закрита система

Штори з такою конструкцією виглядають естетично і акуратно, а також є дуже надійними. Їх головна відмінність від штор з системою відкритого типу – це те, що рулон, на який намотується штора, прихований в спеціальній касеті. Касетні рулонні штори вікно закривають ідеально, не теліпаючись навіть під час вітру при відкритому вікні. Краї тканини поміщаються в алюмінієві вставки, що забезпечує повну відсутність світлових зазорів. Установка касетних штор – вельми легка і не вимагає свердління отворів: касета зазвичай кріпиться за допомогою монтажної стрічки. Вона буде естетично виглядати з будь-якою тканиною, адже пофарбована в білий колір.

Системи «День / Ніч» 

Такі штори з кожним днем набирають все більшої популярності, адже вони не тільки дуже оригінально виглядають на вікні, але є ще й дуже функціональними, поєднуючи в собі естетику рулонних штор і функціональність жалюзі. Основна їх особливість – це те, що на шторі чергуються горизонтальні смуги непрозорої тканини і прозорою сіточки. Штори в даній системі складається вдвічі. Саме це і дозволяє чергувати прозорі і непрозорі смуги, таким чином, регулюючи світло в приміщенні. Завдяки трьом режимам можна зробити вікно повністю просвічуються абсолютно обмежити потрапляння світла, або ж зробити це частково. «День / Ніч» можуть бути на шторах і з відкритою, і з закритою системами.

Системи з електроприводом

Це рулонні штори з чітким «відбитком» технічного прогресу. З такою системою, вони істотно відрізняються від усіх існуючих видів: всередині валу самої ролети для тканини встановлено спеціальний мотор. Їм можна управляти різними способами: пультом, вимикачем, а також за допомогою блоку живлення, на якому знаходиться таймер. Такі штори дуже зручно встановлювати в просторих приміщеннях з великою кількістю вікон, в офісах, в зимових садах, на високих вікнах. Штори з системою електроприводу працюють безшумно, споживають мало електроенергії, мають довгий термін служби. Керувати ними просто і зручно: можна навіть задати час підняття і опускання кожної штори в будинку в певний час.

Мансардні системи

Такі системи встановлюються безпосередньо на стулку вікна, кріпиться прямо до його рамі. Таким чином, вони надійно регулюють потрапляння в приміщення світла. Штора піднімається або опускається вручну, задіяний при цьому спеціальний пружинний механізм. Такі штори виглядають компактно і акуратно, а сам рулон тканини захований під алюмінієвою кришкою.

Римські штори

Римські штори підійдуть в абсолютно будь-який інтер’єр, несучи до нього якусь «родзинку» завдяки своєму незвичайному виду. Вони представляють собою карниз з кріпиться до нього на липучці полотном з тканини. На тканину з одного боку прикріплюються горизонтально прути з кільцями, а через них простягається шнур. Завдяки такій конструкції формуються рівні складки. Піднімається штора за допомогою вбудованого в карниз механізму ланцюжка. Під час цього процесу тканину і складається глибокими і рівними хвилями. Їх кількість залежить від висоти самої штори, а при її повному піднятті утворюється красивий «балахон».

Штори плісе

Вони все ще залишаються в сфері цікавих новинок, тому за допомогою таких штор можна додати в житло креативу. Виріб являє собою тканину або спеціальний папір, яка плісировані в складки і нагадує гармошку. Звідси і її назва – плісе. Ширина складок зазвичай – 2 або 5 сантиметрів. Штора плісе має два карниза з алюмінію: зверху і знизу, і тому може бути як повністю рухомий, так і частково. Тобто, при повній рухливості ви зможете закривати її не тільки традиційно – зверху-вниз, але ще і знизу-вгору.

Share Button