Блог

Що вибрати: тканинні ролети (рулонні штори), римські штори або плісе?

Сучасний світ кожен день дивує нас якимись цікавими новинками практично у всіх галузях. Не оминають нововведення і таку важливу сферу нашого життя, як декор вікна. Звичні нам речі модернізуються і кардинально змінюють свій вигляд. Так, наприклад, традиційні штори, до яких всі встигли звикнути, які багатьом встигли набриднути, змінюють штори рулонні, з безліччю своїх підвидів. Практика їх застосування багатьма людьми показала, що вони не тільки виглядають оригінальніше, ніж їх «предки», але ще і є більш практичними, зручними в користуванні, функціональними.

Сьогодні існує кілька видів найпопулярніших нетрадиційних штор на вікна: це рулонні штори, штори плісе, римські штори і жалюзі. Мабуть, останні, якщо мова йде про те, щоб облагородити вікна домашнього інтер’єру, можна відразу «відмітати», адже жалюзі, будь вони вертикальні або горизонтальні, широкі або вузькі, у більшості людей асоціюються з офісної, діловою обстановкою. А вдома часто намагаються не тримати нічого, що могло б асоціюватися з робочим простором. Решта ж три види штор цілком придатні для домашнього інтер’єру практично будь-якого стилю. При вмілому виборі таких виробів вони будуть виконувати не тільки свою функцію регулювання світла, але ще і естетичну.

Рулонні шториРулонні штори Рулонні штори або, як їх ще називають, тканинні ролети - самий традиційний вид «нестандартних» сучасних виробів для декору вікна. Дві їх основних складових - це полотно зі спеціальної тканини і вал, на який намотується це полотно. Рулонні штори оптимально підійдуть для будь-якого приміщення і будь-якої кімнати в будинку або квартирі. Вони недорогі, акуратні, красиві. Рулонні штори не вимагають особливих умов експлуатації: їх легко чистити, ними легко користуватися, а також зручно регулювати надходження світла і закривати приміщення від сторонніх поглядів, якщо ви - житель першого поверху або приватного будинку. Тканина, з якої вони зроблені, має спеціальне просочення, що відштовхує пил, жир, бруд, вона не схильна до вигоряння. Це робить тканинні ролети оптимальним вибором для кухні.

Рулонні штори або, як їх ще називають, тканинні ролети – самий традиційний вид «нестандартних» сучасних виробів для декору вікна. Дві їх основних складових – це п
олотно зі спеціальної тканини і вал, на який намотується це полотно. Рулонні штори оптимально підійдуть для будь-якого приміщення і будь-якої кімнати в будинку або квартирі. Вони недорогі, акуратні, красиві. Рулонні штори не вимагають особливих умов експлуатації: їх легко чистити, ними легко користуватися, а також зручно регулювати надходження світла і закривати приміщення від сторонніх поглядів, якщо ви – житель першого поверху або приватного будинку. Тканина, з якої вони зроблені, має спеціальне просочення, що відштовхує пил, жир, бруд, вона не схильна до вигоряння. Це робить тканинні ролети оптимальним вибором для кухні.

Римські штори Але не всіх влаштовують однакові штори в усьому будинку. Часто в спальню або вітальню хочеться чогось особливого, більш оригінального. Якщо ви теж так вважаєте, тоді варто звернути увагу на такий оригінальний варіант штор, як римські. Вони виглядають дуже красиво і ефектно: при піднятті штори тканину збирається глибокими оригінальними складками, що нагадують хвилі. Римська штора складається з полотна тканини і карниза. На тканини горизонтально кріпляться прути з кільцями, через які вертикально протягнуть шнур. Кільця з шнуром розташовані на однаковій відстані, щоб рівномірно піднімати тканину. Чим ширше штора, тим більше кількість шнурів. Піднімається тканину за допомогою карниза і розташованого на ній механізму ланцюжка. Карниз піднімає і опускає тканину, підтягуючи і розпускаючи шнур. Такі штори будуть в будь-якому інтер'єрі виглядати багато і вишукано, наділяючи його «родзинкою». Їх можна вішати як на стулку вікна, так і на віконний отвір.Римські штори

Але не всіх влаштовують однакові штори в усьому будинку. Часто в спальню або вітальню хочеться чогось особливого, більш оригінального. Якщо ви теж так вважаєте, тоді варто звернути увагу на такий оригінальний варіант штор, як римські. Вони виглядають дуже красиво і ефектно: при піднятті штори тканину збирається глибокими оригінальними складками, що нагадують хвилі. Римська штора складається з полотна тканини і карниза. На тканини горизонтально кріпляться прути з кільцями, чер
ез які вертикально протягнуть шнур. Кільця з шнуром розташовані на однаковій відстані, щоб рівномірно піднімати тканину. Чим ширше штора, тим більше кількість шнурів. Піднімається тканину за допомогою карниза і розташованого на ній механізму ланцюжка. Карниз піднімає і опускає тканину, підтягуючи і розпускаючи шнур.

Такі штори будуть в будь-якому інтер’єрі виглядати багато і вишукано, наділяючи його «родзинкою». Їх можна вішати як на стулку вікна, так і на віконний отвір.

ПлісеПлісе Ще один варіант - це штори плісе. Свою назву вони отримали від того, що робляться зі спеціальної тканини, рідше - паперу, плісировані складками. Дуже часто їх ще називають «гармошка», так як вони нагадують середину саме цього інструменту. Такі штори в інтер'єрі виглядають вельми оригінально і зустрінеш їх далеко не в кожному будинку. Тому сміливо купуйте штори плісе, якщо хочете додати в житло креативу. Завдяки тому, що даний виріб може бути повністю рухливим, тобто, мати два карниза - вгорі і внизу, ви зможете оптимально регулювати надходження світла і ефективно захищати житло від сторонніх поглядів. А ще, їх можна повісити на вікна будь-якої форми, що особливо важливо для любителів і власників нестандартних форм віконних прорізів, а також мансардних вікон.

Ще один варіант – це штори плісе. Свою назву вони отримали від того, що робляться зі спеціальної тканини, рідше – паперу, плісировані складками. Дуже часто їх ще називають «гармошка», так як вони нагадують середину саме цього інструменту. Такі штори в інтер’єрі виглядають вельми оригінально і зустрінеш їх далеко не в кожному будинку. Тому сміливо купуйте штори плісе, якщо хочете додати в житло креативу. Завдяки тому, що даний виріб може
бути повністю рухливим, тобто, мати два карниза – вгорі і внизу, ви зможете оптимально регулювати надходження світла і ефективно захищати житло від сторонніх поглядів. А ще, їх можна повісити на вікна будь-якої форми, що особливо важливо для любителів і власників нестандартних форм віконних прорізів, а також мансардних вікон.

Проаналізуйте, чого саме ви хочете від штор, яким бюджетом володієте і в яку кімнату хочете їх повісити, а потім сміливо робіть покупки, вносячи в своє житло частинку оригінальності, креативу і щастя!

Share Button