Блог

Рулонні штори – нова тенденція в дизайні

Рулонні штори (або тканинні ролети) – це нове слово в сучасному дизайні інтер’єру офісу або житла. Їх з упевненістю можна віднести до затребуваним сучасних продуктів, які досить просто виготовляються та встановлюються, невибагливі в догляді і обслуговуванні. На сьогоднішній день тканинні ролети набувають все більшої популярності у дизайнерів, надаючи широкі можливості для оформлення будь-яких приміщень. Варіанти забарвлень можуть найрізноманітнішими – від простого одного кольору і до різноманітних поєднань візерунків і квітів. Маючи високу естетичність і властивості декоративності, вони надають будинку або офісу неповторний та оригінальний вигляд. Завдяки зручності використання, широкому спектру колірної гами і текстур полотна, їх все частіше використовують для заміни звичних всім штор та жалюзі. Хоча тканинні ролети можна чудово поєднувати і зі шторами або гардинами – при правильному підборі кольору і стилю вид буде цілком гармонійний. Застосування ролетів можна знайти в самих різних приміщеннях – у вітальні, дитячій, спальні, ванній кімнаті, кабінеті, кафе, басейні і т.д.  Їх універсальність значно вища, ніж у штор, які вимагають більше місця і не так практичні, і чим у жалюзі.

Завдяки спеціальній обробці, полотно рулонних штор не вигорає, має пиловідштовхуючі властивості, не мнеться, відрізняється антистатичністю і антиалергенні складу, не змінює свій колір з часом експлуатації, а так само стійкі до вологості і температурних перепадів. Відсутність складок перешкоджає накопиченню пилу – в результаті їх не потрібно прати, як штори або гардини, або постійно протирати або пилососити, як горизонтальні жалюзі, на яких буквально за кілька днів накопичується шар пилу. Тканинні ролети вимагають лише одного «сухого» догляду – періодично очистити м’якою щіткою або пропилососити, застосовуючи м’які насадки.

Для їх виготовлення використовують досить великий асортимент матеріалів – вони можуть бути виконані з шовку, льону, бавовни, джуту, бамбука, поліестеру. Можуть мати різну фактуру, колір, щільність і візерунок. Часто використовують змішані варіанти складу – додаючи натуральні нитки льону або бавовни в поліестерову  або скловолокнисту основу. Для більш ефективного відображення як світлових променів, так і теплових, може бути використаний варіант «термо-ПВХ» з ламінуванням алюмінієвою фольгою.

Світлопропускна здатність рулонних штор

Світлопропускна здатність полотна тканинних ролетів часто визначає призначення типів приміщень, в яких вони будуть використовуватися. Легкі та повітряні тканини добре будуть гармоніювати в комплекті з більш щільними шторами для декорації віталень або спалень - їх склад подібний до прозорої вуалі з деякою туманністю, і вони з успіхом можуть служити вдалою заміною популярним тюлевим тканинам. Рулонні штори, виготовлені з більш щільних тканин, добре підійдуть для людей, які працюють в темний час або в дитячих кімнатах - в разі, якщо дитині необхідний сон у денний час. Так само зручно їх застосування на лоджіях і балконах - для якісної сонцезахисту. Офісне використання так само дає ряд переваг - захищаючи від сонця, ролети частково пропускають природне світло, на відміну від жалюзі, що дозволить економно витрачати електроенергію. Крім того, знизяться витрати на прибирання та утримання офісу. В кімнатах для переговорів або конференц-залах зручно використовувати полотна з тканин низького відсотка пропускної здатності світла - dimout або навіть blackout, створюючи закриту ділову атмосферу.

Основне завдання рулонних штор полягає в захисті від прямого сонячного світла і ультрафіолетового випромінювання. Тканинне полотно м’яко розсіює світловий потік, а за рахунок простого регулювання розміру світловий площі, можна регулювати інтенсивність кімнатного освітлення в будь-який час. Наприклад, зручно прикрити ролети рівно наскільки, що б яскраве світло не потрапляло на монітор комп’ютера, що особливо важливо при роботі в офісах, при цьому освітлення залу або кімнати залишиться достатнім.

За здатністю пропускати світловий потік рулонні штори діляться на три типи, в залежності від обраного матеріалу полотна:

 • Стандартні – затримка світлового потоку складає менше 60%, це так звані «димчасті» тканини, вони можуть бути прозорі або напівпрозорі і дають розсіяне освітлення. Частково захищають від сонця, від перегляду з вулиці в денний час є захистом середнього рівня, в нічний, при освітленій кімнаті – нижче середнього.
 • Dimout – затримують потік світла від 60 до 80%, матеріал малопрозорий, добре захищає вдень від сонячного світла, так само надійний візуальний захист в будь-який час доби – перегляд приміщення з вулиці неможливий.
 • Вlackout – затримка світлового потоку складає близько 90% – практично абсолютний захист від світла.

Світлопропускна здатність полотна тканинних ролетів часто визначає призначення типів приміщень, в яких вони будуть використовуватися. Легкі та повітряні тканини добре будуть гармоніювати в комплекті з більш щільними шторами для декорації віталень або спалень – їх склад подібний до прозорої вуалі з деякою туманністю, і вони з успіхом можуть служити вдалою заміною популярним тюлевим тканинам. Рулонні штори, виготовлені з більш щільних тканин, добре підійдуть для людей, які працюють в темний час або в дитячих кімнатах – в разі, якщо дитині необхідний сон у денний час. Так само зручно їх застосування на лоджіях і балконах – для якісної сонцезахисту.

Рулонні шториОфісне використання так само дає ряд переваг – захищаючи від сонця, ролети частково пропускають природне світло, на відміну від жалюзі, що дозволить економно витрачати електроенергію. Крім того, знизяться витрати на прибирання та утримання офісу. В кімнатах для переговорів або конференц-залах зручно використовувати полотна з тканин низького відсотка пропускної здатності світла – dimout або навіть blackout, створюючи закриту ділову атмосферу.

У будь-якому випадку при виборі тканинних ролет потрібно врахувати стиль і інтер’єр приміщення – вони повинні гармоніювати з колірною гамою. Класичний стиль вимагає більш щільних варіантів, екзотична спрямованість – тканин насичених кольорів і яскравого оформлення, а десь більш доречно буде застосувати натуральні тканини з більш прозорою текстурою. При високих стелях в кімнаті або залі можна підібрати рулонні штори, які виділяються і привертають погляд, що при низькій стелі буде не дуже доречно – в цьому випадку потрібно використовувати штори більш декоративного варіанту.

Види конструктивного виконання

Рулонні штори представляють собою полотна тканини, які згортаються в верхню частину вікна за допомогою підйомного механізму в акуратний рулон. Вал, на який відбувається намотування, може бути відкритий або ж захований в спеціальну компактну касету, що має стильний вигляд. Діаметр вала може бути 19 мм – рекомендується установка на ролети, мають невеликі розміри (максимальна висота – 200 см, ширина – 160 см), і 25 мм – можлива установка при ширині до двох метрів. Компактність тканинних ролет цілком порівнянна з компактністю горизонтальних жалюзі. Продумана конструкція дозволяє зміцнювати їх в віконних отворах, на стіну або стелю, а так само на вікна мансард. Можлива їх установка або по всій площі вікна, або тільки на світловий проріз. Підйом або опускання полотна може здійснюватися як вручну, так і при використанні електричного приводу, з можливістю управління дистанційно, що додає комфортності.

Існують наступні типи механізмів ролетів:

 • Закритий тип (коробовий або касетний);
 • міні-касетний механізм, який найбільше підЗакритий тип (коробовий або касетний);ходить для металопластикових і мансардних вікон, з алюмінієвої касетою і пластиковими направляючими. Касета монтується вгорі на штапик вікна, а напрямні клеяться по бічних штапики. При цьому короб на 4 см перекриває світловий отвір, а напрямні з кожного боку – по 1 см;
 • ланцюговий механізм – для плавного регулювання руху полотна, за принципом дії схожий на регулювання вертикальних жалюзі;
 • пружинний механізм – рекомендований для використання в мансардних і похилих вікнах – пружина регульованого або постійного натягнення примушує скручуватися полотно;
 • механізм рамкового типу, який виконаний за принципом протимоскітної сітки;
 • касетного типу – дозволяє ховатися в алюмінієвий корпус;
 • автоматичний варіант, який забезпечується програмним блоком і має можливість управлятися дистанційно, за допомогою пульта. Програми дозволяють задавати час зміни положення полотна – наприклад, закривати вікно з настанням ночі, або відкривати до половини опівдні.

Відкритий ланцюговий механізм

Рулонні штори відкритого типу можуть бути виконані в декількох варіантах за способом управління:

Besta-mini – система ланцюжкового варіанту управління, завдяки своїй мініатюрності добре підходить для установки на віконні рами, що створює враження єдиної цілісності комплекту вікно-ролет.Відкритий ланцюговий механізм

Besta-Standart – використовується ланцюжковий механізм з самоблокуванням.

Plus – ланцюжкове управління, добре підходить для установки на отвір.

Elite plus – також ланцюжкове управління, але система підйомного механізму металізована.

Spring-chain – система з ланцюжково-пружинним управлінням, має можливість закривати отвори великої площі.

Day-Night – комбінована система, яка використовує в собі принципи роботи Spring-chain, Besta Standart і Besta mini.

Роллштори закритого (коробного) типу поділяються на такі варіанти:

Prestige – міні-система, що має направляючі з клейкою основою.

Premium – система має направляючі з клейкою основою та пологими краями. Механізм самофіксуючий

Uni-besta – в цій системі можливий вибір між двома типами направляючих.

Bamar-17 – міні-система з направляючими, що мають П-подібну форму.

Bamar-11 – система пружинного варіанту управління, з направляючими П-подібної форми.

Bamar-7 – система з направляючими, що мають П-подібну форму, розрахована на установку в високих отворах.

Decolux – система призначена для установки на мансардні вікна типу Velux, Fakro, Roto.

У подібних системах закритого типу є можливість установки електроприводу.

Тканинні ролети виготовляються з точністю до міліметрів, тому виміри потрібно проводити дуже ретельно. Краще, коли це буде робити сам майстер, викликаний від постачальника, так як при замірах кожна стулка вікна повинна вимірюватися за п’ятьма розмірами. Купувати готові ролети вкрай небажано – практично стовідсоткова ймовірність, що точного розміру з обраним варіантом тканини Ви не знайдете.

Найбільш популярний варіант установки на раму, а не в отвір – так економиться корисна площа, є вільний доступ до вікна, а при відкинутих вікнах в режимі вентиляції полотно не провисає, а лежить по склу.Рулонні штори

До недоліків рулонних штор можна віднести неможливість регулювання затіненості при закритому стані і те, що не можна повністю відкрити вікно, коли полотно опущено, але це тільки в тому випадку, коли система закріплена в отворі вікна.

Основні правила користування:

 • Підйом або опускання полотна потрібно виробляти виключно за допомогою ланцюжка управління або електроприводу.
 • Встановлювати в приміщеннях, що мають відносну вологість не більше 70%.
 • Не допускати фізичного впливу на елементи конструкції і тканину.
 • При чищенні не користуватися агресивними речовинами, особливо що містять хлор.
Share Button