Блог

Різниця між рулонними і римськими шторами

Роблячи ремонт у квартирі, безліч людей стикається з дуже серйозною проблемою – з оформлення вікон. У сучасних інтер’єрах традиційні тюлі, ламбрекени і штори не завжди виглядають доречно і гармонійно. А, зважаючи на те, що більшість нинішніх квартир не відрізняються просторістю, не дуже то й хочеться віддавати зайві сантиметри об’ємним елементам декору. На щастя, у Вас завжди є можливість використовувати рулонні або римські штори. Але перед тим, як купити той або інший пристрій, потрібно добре розібратися в механізмі їх дії, способи кріплення, перевагами та недоліками. Тільки зважене рішення допоможе домогтися найкращого результату.

Головні відмінності рулонних і римських штор

Як би дивно це не було, багато покупців досі плутають римські і рулонні штори. Так, схожість між ними існує, це і однаковий спосіб монтажу (на стелю, віконну раму або отвір) і загальна сфера застосування (спальня, кухня, дитяча, кабінет або офіс) і тривалий період експлуатації. Але, незважаючи на перераховані особливості, між римськими і рулонними шторами існує ряд відмінностей.

Роблячи ремонт у квартирі, безліч людей стикається з дуже серйозною проблемою - з оформлення вікон. У сучасних інтер'єрах традиційні тюлі, ламбрекени і штори не завжди виглядають доречно і гармонійно. А, зважаючи на те, що більшість нинішніх квартир не відрізняються просторістю, не дуже то й хочеться віддавати зайві сантиметри об'ємним елементам декору. На щастя, у Вас завжди є можливість використовувати рулонні або римські штори. Але перед тим, як купити той або інший пристрій, потрібно добре розібратися в механізмі їх дії, способи кріплення, перевагами та недоліками. Тільки зважене рішення допоможе домогтися найкращого результату.  Головні відмінності рулонних і римських штор  Як би дивно це не було, багато покупців досі плутають римські і рулонні штори. Так, схожість між ними існує, це і однаковий спосіб монтажу (на стелю, віконну раму або отвір) і загальна сфера застосування (спальня, кухня, дитяча, кабінет або офіс) і тривалий період експлуатації. Але, незважаючи на перераховані особливості, між римськими і рулонними шторами існує ряд відмінностей.

Розглянемо їх детальніше:

  • Візуальні особливості. У розгорнутому вигляді і римські, і рулонні штори повністю закривають вікно. Перші при піднятті утворюють елегантні складки, до речі їх придумали ще за часів Римської імперії, від чого і пішла назва. Другі – заходять в карниз, повністю відкриваючи простір.
  • Конструкційні відмінності. Управління цими елементами віконного декору здійснюється за допомогою механізму ланцюжка або автоматики. Рулонні штори поступово намотуються на вал і повністю ховаються в коробі, римські ж – до карнизу тільки прикріплені. Для управління в самій шторі розміщені спеціальні вставки, які сприяють рівномірній драпіровці.
  • Тканини. Найчастіше римські штори виробляються зі звичайного текстилю, іноді використовуються тканини, оброблені спеціальними засобами проти вигоряння і забруднень. До речі, їх можна прати. Що стосується рулонних штор, то їх полотна мають особливу пилевідштовхуюче просочення, тому не вимагають додаткового догляду. Та й від’єднати тканину від короба і при бажанні її випрати буде дещо проблематично.
  • Цінова категорія. Більш бюджетним варіантом є рулонні штори. Конструкція римських штор являє собою наявність спеціального карниза і декількох елементів управління, тому коштує вона дорожче.

Роблячи ремонт у квартирі, безліч людей стикається з дуже серйозною проблемою - з оформлення вікон. У сучасних інтер'єрах традиційні тюлі, ламбрекени і штори не завжди виглядають доречно і гармонійно. А, зважаючи на те, що більшість нинішніх квартир не відрізняються просторістю, не дуже то й хочеться віддавати зайві сантиметри об'ємним елементам декору. На щастя, у Вас завжди є можливість використовувати рулонні або римські штори. Але перед тим, як купити той або інший пристрій, потрібно добре розібратися в механізмі їх дії, способи кріплення, перевагами та недоліками. Тільки зважене рішення допоможе домогтися найкращого результату.  Головні відмінності рулонних і римських штор  Як би дивно це не було, багато покупців досі плутають римські і рулонні штори. Так, схожість між ними існує, це і однаковий спосіб монтажу (на стелю, віконну раму або отвір) і загальна сфера застосування (спальня, кухня, дитяча, кабінет або офіс) і тривалий період експлуатації. Але, незважаючи на перераховані особливості, між римськими і рулонними шторами існує ряд відмінностей.Так що ж все-таки вибрати?

Підводячи підсумок, варто зазначити, що рішення по шторах для кожного конкретного інтер’єру залежить від особистих переваг покупця. У плані сонцезахисту, простоти в експлуатації і легкості догляду лідирують рулонні штори. Асортимент тканин для них на даний момент перевищує більше 700 видів, це не включаючи моделі з фотодруком. Рулонні штори можуть виступати як одиничний елемент декору, так і в композиції з гардинами або шторами.

Розглядаючи варіант з римськими шторами, ніхто не засумнівається в їх красі і елегантності. Вибір полотен для цих виробів також необмежений. Римські штори відмінно гармонують з любі інтер’єром, виглядають завершено навіть без тюлів і гардин. Але, все ж на складках, які утворюються при піднятті, дуже часто накопичується пил, тому час від часу їм необхідний догляд. Хоча, купивши тканину зі спеціальним просоченням, цієї проблеми можна уникнути.

Share Button